Karadağ Hakkında Kısa Bilgiler

Montenegro, Yugoslavya’yı oluşturan 6 cumhuriyetten biriyken, Yugoslavya’nın dağılmasından sonra Sırbistan ile birlikte Yugoslavya Federal Cumhuriyeti’ne dahil oldu. 3 Haziran 2006 yılında ise, Karadağ, referandum sonucu artık bağımsız bir ülke.

Montenegro, Avrupa kıtasında olup Türklere vize uygulamayan az sayıda ülkeden biri.

Istanbul’dan Montenegro’nun başkenti Podgorica’ya her gün THY‘nın günde 2 sefer direk uçuşu mevcuttur.

Sezonda fiyatlar çok yükselebiliyor, bu yüzden uçak biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz.

Sırbistan Belgrad aktarmalı başkent Podgorica havalimanına veya Tivat havalimanına uçuşlar da düşünülebilir.

Ülkenin ikinci büyük havalimanı Tivat Havalimanıdır. Tivat Havalimanı‘na Türkiye’den direk uçuş konulursa herkes için büyük bir kolaylık olacaktır. Daha uzun mesafeyi göze alanlar kişiler için Arnavutluk Tiran‘a daha uygun fiyatlı uçuşlar bulunabiilir.

Bir çok ülkede havaalanından şehir merkezine ulaştıran otobüsler Montenegro‘da bulunmamaktadır. Şehirlerarası otobüslerde ise yolculuk yapmak bazen işkenceye de dönüşebiliyor.Genelde havalimanı üzerinde dilediğiniz şehre taksi araç kiralama ve havalanı transferi ile ulaşabilirsiniz. Podgorica yani başkentte uygun fiyata taksi firması bulmak oldukça zordur.

Firmamız üzerinden araç kiralama, havaalanı transferi hizmetlerimizden yaralanabilirsiniz.

Kiralamaya Hazır Araçlarımız

Montenegro’ya gelen çoğu turist deniz, güneş ve gece hayatından dolayı Budva’yı tercih etmektedir. Budva Montenegro‘nun en popüler ve en çok turist çeken şehri olduğu için çoğu turist Budva’da konaklamayı tercih etmektedir.

Budva’nın en canlı ayı yaz aylarıdır. Özellikle Temmuz ve Ağustos ayında çok kalabalık olup sokaklarda iğne atsanız yere düşmüyor. Aynı zamanda Temmuz Ağustos aylarında Budva’nın plajın da havlu atacak yer bulamayabiliyorsunuz.

Budva’nın birden çok plajı bulunmakta olup, bütün plajları hepsi birbirinden güzeldir. Kotor Old Town‘un gecesi ve gündüzü ayrı güzel olup ve kalabalıktır.

Yazın kalmak için de eğlenmek için de çok güzel. Yazın Kotor‘ a günde 2-3 sefer cruise gemi gelmektedir. Dilerseniz Kotor’da kaleye tırmanarak da eşsiz deniz manzarasını görebilirsiniz.

Blog Yazılarımızı e-posta olarak almak için listemize kaydolun.

Big Opportunity at Delmar Residence Becici

Discount for 50 Eur/m2 and 2 year term without credit and interest.

Join our mailing list to receive the latest news and updates from the project.

Click Here for Details

You have Successfully Subscribed!